Home
X. SOB - Nyíregyháza döntő - Ismét a Körkutyák PDF Nyomtatás E-mail
Hírek - Felnőtt
2009. augusztus 15. szombat, 19:44

A 2009. évi X. Strandvízilabda Országos Bajnokságot a Barbizon Körkutyák nyerte, miután a döntő mérkőzésen - két szettben, de - a lehető legkisebb különbséggel, 6:5, 6:5 arányban győzedelmeskedett a Szolnoki Homárok - Hámori fogászat ellenében. Rengeteg video és fotó. Részletes eredmények.

Harmadik a Kinder+Sport Pécs, negyedik az Ötödik Negyed.

Fotók itt, videok lent.

Szokásos döntő-helyszín, szokásos győztes: a tavalyi év után ismét a Barbizon Körkutyák nyertek Nyíregyházán A döntő négy csapata, a  korábbi selejtezők továbbjutói körmérkőzéses rendszerben döntötték el, melyikük a 2009. évi X. SOB győztese.

A négy csapat: a Palatinuson rendezett torna győztese a Szolnoki Homárok - Hámori fogászat, a badacsonyi torna első helyezettje az Ötödik negyed (akiknél a továbbjutást kiharcoló csapatból ezúttal hiányzott Kovács Róbert, Dávid Zoltán és Vörös Viktor), az egri két továbbjutó a Barbizon Körkutyák és a Kinder+Sport Pécs. A Körkutyák Matajsz Márkkal, de Nyéki Balázs és Binder Szabolcs nélkül vágtak a küzdelmekbe, és a pécsieknél is jelentősen átalakult a gárda: ezúttal két sorral érkeztek (köztük a többszörös magyar bajnok Heinrich Dáviddal és a junior világbajnok Lázár Zsolttal) és bemutatkozott a gárdában az (másik) új kapusigazolás, Tihanyi Bernát is.

Nem hiányzott, nem hiányozhatott ugyanakkor a Körkutyáknál Kiss Csaba Európa Bajnok, valamint a torna sztárvendége a kétszeres olimpiai bajnok, Világ- és Európa-bajnok Vári Attila, aki rendkívül népszerű volt a helyi Aqua SE ifjú vizilabdázói körében is.

A torna a Körkutyák Ötödik negyed elleni győzelmével kezdődött, majd a pécsi és a szolnoki csapat küzdelmét utóbbiak magabiztosan nyerték. Rövid pihenőt, a közönség négyméteresdobásait követően ismét  a pécsi csapat következett, ezúttal a Körkutyák ellen szenvedtek háromszettes mérkőzésen vereséget. Ezután a szolnokiak gigászi csatában győztek az Ötödik negyed ellen, így egyértelművé vált, hogy a következő, Ötödik negyed - Kinder+Sport Pécs mérkőzés a harmadik, majd az azt követő Barbizon Körkutyák - Szolnoki Homárok - Hámori fogászat mérkőzés a tornagyőzelemről dönt majd.

E két mérkőzést megelőzően a nyíregyházi Aqua SE rendkívül lelkes és boldog fiatal játékosai játszhattak a nagyok előtt bemutatómérkőzést, amely szoros küzdelmet, kapusgólt és a kékek 6:5-ös sikerét hozta (video).

A harmadik helyért játszott mérkőzést a Kinder+Sport Pécs, az első hely sorsáról döntő meccset, így a X. SOB  bajnoki címét és az ezzel járó százezer forintos fődíjat a Barbizon Körkutyák csapata nyerte.

A X. Strandvizilabda Országos Bajnokság végeredménye:

1. Barbizon Körkutyák
  2. Szolnoki Homárok - Hámori fogászat
  3. Kinder+Sport Pécs
  4. Ötödik negyed

X. Strandvízilabda Országos Bajnokság – döntő

Barbizon-Körkutyák – Ötödik Negyed 2:0 (6-3, 6-4) Gólok: Vígh R. 5, Kiss Cs. 3, Matajsz 3, Torday, ill. Jókúti 2, Ludányi 2, Hajós, Pszota, Szabó G.

Kinder+Sport-Pécs – Szolnoki Homárok-Hámori Fogászat 0:2 (4-6, 3-6) Gólok: Hermann 2, Lázár 2, Heinrich, Ritter, Vári, ill. Ádám Z. 3, Hangay R. 3, Hangay Z. 3, Munkácsy, Pásztor, Pintér

Barbizon-Körkutyák – Kinder+Sport-Pécs 2:1 (6-2, 4-6, 6-1) Gólok: Torday 6, Kiss Cs. 4, Matajsz 4, Vígh R. 2, ill. Lázár 3, Heinrich 2, Vári 2, Krizsán, Ritter

Ötödik Negyed – Szolnoki Homárok-Hámori Fogászat 1:2 (1-6, 6-5, 3-6) Gólok: Ludányi 5, Hajós 3, Békési, Pszota, ill. Pásztor 6, Hangay Z. 4, Munkácsy 4, Ádám T. 2, Hangay R.

Kinder+Sport-Pécs – Ötödik Negyed 2:0 (6-3, 6-3) Gólok: Heinrich 5, Vári 4, Lázár 3, ill. Ludányi 2, Szabó G. 2, Békési, Jókúti

Barbizon-Körkutyák – Szolnoki Homárok-Hámori Fogászat 2:0 (6-5, 6-5) Gólok: Matajsz 4, Torday 3, Vígh R. 3, Kiss Cs. 2, ill. Pásztor 3, Ádám T. 2, Hangay R. 2, Munkácsy 2, Hangay Z.

Végeredmény:

1. Barbizon-Körkutyák 3 3 - 6:1 40-26 6p.
2. Szolnoki Homárok-Hámori Fogászat 3 2 1 4:3 39-29 4p.
3. Kinder+Sport-Pécs 3 1 2 3:4 28-34 2p.
4. Ötödik Negyed 3 - 3 1:6 23-41 0p.

Döntő gólkirálya: Matajsz Márk (Barbizon-Körkutyák) 11 gól

Csapatok összeállítása:

Barbizon-Körkutyák: Horváth Tamás, Czirok Csaba, Szabics Péter, Kiss Csaba, Torday Árpád, Matajsz Márk, Vígh Róbert

Szolnoki Homárok-Hámori Fogászat: Cseh Sándor Balázs, Ádám Tamás, Ádám Zoltán, Hangay Róbert, Hangay Zoltán, Mosonyi Zsolt, Pásztor Mátyás, Pintér Róbert, Munkácsy Róbert

Kinder+Sport-Pécs: Tihanyi Bernát, Heinrich Dávid, Hermann Krisztián, Krizsán András, Lázár Zsolt, Vári Attila, Ritter Zsombor

Ötödik Negyed: Laboncz József, Békési Ákos, Hajós Péter, Jókúti András, Ludányi Kadosa, Pszota László, Szabó Gergő